Koja je veza između zečeva i spirala?
Da li ananas i atinski Partenon imaju nešto zajedničko?
Kako se može uočiti rešenje jedne kvadratne jednačine u suncokretu ili šišarci?
Da li je naše telo iracionalno? A kreditna kartica?
Koliko smo zlatni mi i svet u kome živimo?

Učenici naše gimnazije su, zajedno sa roditeljima, na časovima biologije i matematike imali priliku da otkrivaju ove naizgled nezamislive odnose.
Uživali su radeći zanimljive zadatke prebrojavanja, konstrukcija, slaganja, povezivanja… Proširili su znanja o nekim velikanima nauke i umetnosti kao što su: Fibonači, Paskal, Zekendorf, Fidija, Bernuli, Kepler…Još jednom su svi prisutni svedočili povezanosti različitih nauka, i donosili različite zaključke o veličanstvenosti prirode koji se mogu sažeti samo jednom Teslinom rečenicom: “Nema stvari koja bi bila tako vredna proučavanja kao priroda.”