Učenici Gimnazije plus su, zajedno sa svojom profesorkom istorije, prvo polugodište završili posetom Istorijskom muzeju da bi pogledali izložbu Kraj Velikog rata 1917-1918, posvećenu obeležavanju stogodišnjice Prvog svetskog rata, kroz koju ih je proveo kustos muzeja.

Ovaj savremeni muzejski projekat obuhvata, između ostalog, lične predmete ratnika (oružja, odlikovanja, fotografije), kao i umetničke slike i skulpture koje su obeležile ovaj period.

Gimnazijalcima plus su naročito zanimljiva bila upečatljiva scenska rešenja (izgled rovova tokom ratovanja u Prvom svetskom ratu), zvučni i svetlosni efekti tadašnjih borbi, a i upotreba moderne virtuelne tehnologije (VR naočare i tableti).

Gimnazija plus je svojim đacima omogućila da posetom ovoj izložbi naprave mali uvod u veliku temu o Velikom ratu koju će na časovima istorije detaljnije obrađivati u 4. godini.