Intergeneracijsko učenje, metod otvorenih resursa, ambijentalna saradnja, krosinstitucionalno povezivanje i nadasve eksplozivno pozitina energija rukovodila je učeničko angažovanje na radionici „Mitovi u narodnoj religiji Srba“, koje su za naš program „Na izvoru znanja“ priredili profesori Odeljenja za etnologiju i antropologiju Filozofskog fakulteta. Susret je organizovan za naše učenike i njihove goste. Dekan fakulteta prof.dr Danijel Sinani predstavio je učenicima Fakultet i sve njegove studijske grupe, a zatim ih sa saradnicima proveo kroz živopisne predstave o najznačajnijim mitovima u srpskoj religiji. Oživljavanje priča iz detinjstva, savremene predstave i stereotipi o mitovima bili su predmet žive debate između voditelja radionice i učenika Gimnazije plus, Pete, Prve i Sedme beogradske gimnazije i učenika Osnovnih škola „Drinka Pavlović“, „Braća Ribnikar“, „Skadarlija“ i „Mihailo Petrović Alas“. Međugeneracijsko učenje i druženje završiće se timskom izradom prezentacije po instrukcijama voditelja radionice. Na taj način će i ostali učenici osnovnih škola i gimnazija, koji zbog ograničenog broja mesta nisu mogli da učestvuju direktno na radionici, imati priliku da zavire u imaginarni svet naših predaka iz ugla savremenih generacija. U decembru, svi zajedno i sa novim gostima, bavićemo se Urbanim legendama.