U petak, 05.10.2018. nas je, opet, ugostila fenomenalna ekipa iz Centra za promociju nauke. Naši đaci su, zajedno sa nastavnicom Milicom Vajukić Petrović i učenicima OŠ „Drinka Pavlović“ učestvovali u radionici „Napravi sam svoj računar – uvod u Raspberry Pi“.

Učenici su saznali da su Raspberry Pi elektronske ploče pravi računari u malom i koje su njihove namene. Takođe su kroz diskusiju došli do odgovora na pitanja šta zapravo čini računar, koje delove mora da ima, a koje zapravo i ne mora, i kako napraviti dobar, jeftin računar kod kuće. Svim učenicima se radionica veoma svidela i zaključili su kako su naučili mnogo novih stvari. Takođe su izrazili zadovoljstvo i zahvalnost što su imali priliku da posete Maker Space u CPN.