Učenici naše Gimnazije su u ponedeljak, 14.5.2018. godine sa nastavnicom matematike Milicom Vajukić Petrović posetili Naučni klub Centra za promociju nauke gde su učestvovali u radionici Krugovi koji se dodiruju.

Radionica  je organizovana u okviru najveće nacionalne naučno-popularne manifestacije, M3 – Maj mesec matematike, koju Centar za promociju nauke, u saradnji sa Matematičkim institutom SANU organizuje sedmu godinu za redom.

Ovogodišnji M3 posvećen je algoritmima i nosi naziv „Matematika, problem rešen“. Učenici su se sa algoritmima za rešavanje nekih geometrijskih problema u vezi sa krugovima upoznali kroz naučni softver Cinderella, koji pruža velike mogućnosti u proučavanju projektivne, (ne)euklidske geometrije, mehanike, fizike…

Ovom prilikom se zahvaljujemo Dr Đorđu Baraliću sa Matematičkog instituta koji nas je uveo u priču o Pepeljugi u matematici i Centru za promociju nauke koji nas je opet lepo ugostio.

Radujemo se novoj poseti Naučnom klubu, kao i aktivnostima manifestacije M3.